O nas

Fundacja Kultury WOBEC została założona z inicjatywy jej Fundatora – Piotra Kotlarza w kwietniu 2016 roku. Ideą, która przyświecała Fundatorowi i grupie zaprzyjaźnionych z nim artystów i naukowców było stworzenie instytucji, która będzie pomocna w realizacji ważnych – zdaniem organizatorów – inicjatyw z dziedziny sztuki i nauki, promowanie polskiej kultury i udzielanie pomocy młodym artystom, dziennikarzom i naukowcom w realizacji ich twórczych planów.

Nazwa Fundacji – WOBEC wskazuje, że chcemy opowiadać się wobec ważnych problemów życia społecznego. Jesteśmy otwarci na różne poglądy, przyświecają nam jednak głównie idee jedności naszego gatunku, wolności i tolerancji. Dążymy do tego, by skupić wokół naszych działań szerokie grono ludzi kreatywnych, którym przyświecają podobne idee.

Wszelkie zdobyte przez nas środki (Fundatora, pozyskane z dotacji lub darowizn oraz zdobyte w wyniku naszej działalności gospodarczej) przeznaczamy wyłącznie na realizację celów statutowych.

Naszą Misję wypełniamy przez działania i projekty realizowane w szerokim, wielopoziomowym partnerstwie. Uważamy, że wspólnymi siłami możemy działać bardziej skutecznie, dotrzeć do szerszego grona osób zainteresowanych podobną aktywnością i ideami. Realizujemy programy autorskie.

Poprzez twórcze inicjatywy zachęcamy młodych do kreatywnego udziału w tworzeniu kultury, budowaniu społecznych więzi przy wykorzystywaniu nowych technologii. Jeśli masz ciekawy projekt artystyczny lub naukowy (w dziedzinie szeroko pojmowanej humanistyki), a może zainteresował Cię któryś z już realizowanych przez naszą Fundację projektów, skontaktuj się z nami.

Razem możemy więcej
Zobacz też:

Statut

STATUT FUNDACJI KULTURY "WOBEC" Pobierz Statut.FKW w formacie pdf Rozdział I Postanowienia Ogólne § 1. 1. Fundacja nosi nazwę Fundacja Kultury ...
Czytaj Dalej

Fundator

Piotr Wojciech Kotlarz (ur. 1951 w Gdańsku) studiował historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (3 lata) i Uniwersytecie Gdańskim, który ukończył ...
Czytaj Dalej