Relacja z wizyty Amelii Emmy Forrest

W dniach 13-15 sierpnia gościła w Gdańsku na zaproszenie Fundacji Kultury WOBEC pani Amelia Emma Forrest. Wizyta pani Ameli związana była w przygotowywanym przez naszą Fundację przedstawieniem teatru tańca „Odrzućmy maski zła”, w którym pani Amelia będzie choreografem.

W czasie wizyty ustalono ostatecznie szczegóły kontraktu, toczyliśmy też rozmowy na tematy organizacji i kształtu artystycznego przedstawienia. Drugiego dnia wizyty pani Amelia Emma Forrest, która nad koncepcją spektaklu pracuje już drugi rok, zwiedziła Westerplatte. W jej ocenie bardzo jej to pomoże w budowie nastroju (wizji) przedstawienia. Niestety, krótki czas wizyty uniemożliwił nam zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej. Nadrobimy to jednak już wkrótce, w czasie kolejnej wizyty pani Amelii Emmy Forrest.

W siedzibie GTPS w Gdańsku odbyła się również konferencja prasowa z udziałem pomysłodawcy projektu Piotra Kotlarza oraz Amelii Emmy Forrest.

Krótki materiał wideo poniżej:

W tym czasie gościli nas: Restauracja „San Marco Ristorante”, Kawiarnia restauracja „U Literatów” i kawiarnie państwa Pellowskich. Właściciele i personel tych lokali z wielką życzliwością przygladają się naszemu projektowi i wspierają idee, które chcemy nim wyrazić. To ludzie kochający sztukę, otwarci na kontakt z artystami. Atmosfera tych spotkań długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy

Zobacz galerię zdjęć z wizyty: